Total : 174
Varghese Chakkalakal(Calicut)
Abraham Julios(Muvattupuzha)
Adagatla Innayya(Srikakulam)
Albert D'souza(Agra )
Aleixo Das Neves Dias SFX(Port Blair)
Aloysius Paul D'Souza(Mangalore )
Ambrose Rebello(Aurangabad)
Andrew R Marak(Tura)
Andrews Thazhath(Trichur )
Angelus Kujur SJ(Purnea)
Anil Joseph Thomas Couto(Delhi )
Anthonisamy Neethinathan(Chingleput)
Anthony Alwyn Fernandes Barreto(Sindhudurg )
Anthony Anandarayar(Pondicherry - Cuddalore )
Anthony Poola(Kurnool)
Antony Devotta(Tiruchirapalli)
Antony Kariyil, CMI(Mandya)
Antony Pappusamy(Madurai  )
Antony Prince Panengaden(Adilabad)
Antonysamy Francis(Kumbakonam)
Antonysamy Peter Abir(Sultanpet)
Aplinar Senapati, CM(Rayagada)
Araulappan Amalraj(Ootacamund )
Arockia Sebastian Durairaj Alangaram SVD(Khandwa)
Athanasius Rethna Swamy S(Ahmedabad)
Basil Bhuriya, SVD(Jhabua )
Bhagyaiah Chinnabathini(Guntur )
Binay Kandulna(Khunti)
Cajetan Francis Osta(Muzaffarpur)
Chacko Thottumarickal SVD(Indore)
Clement Tirkey(Jalpaiguri)
Cyprian Monis(Asansol )
Derek Fernandes(Karwar)
Devadass Ambrose Mariadoss(Thanjavur )
Devprasad John Ganawa SVD(Udaipur)
Dominic Jala SDB(Shillong )
Dominic Lumon(Imphal )
Elias Gonsalves(Amravati)
Emmanuel Kerketta(Jashpur)
Ephrem Nariculam(Chanda)
Eugene Joseph(Varanasi)
Felix Anthony Machado(Vasai )
Felix Topo,SJ(Ranchi )
Felix Toppo, SJ(Jamshedpur)
Filipe Neri Ferrao(Goa & Daman  )
Francis Kalist(Meerut )
Francis Serrao SJ(Shimoga)
Franco Mulakkal (Jalandhar)
Fulgence Aloysius Tigga(Raiganj )
George Antonysamy(Madras - Mylapore )
George Madathikandathil(Kothamangalam)
George Njaralakatt(Tellicherry )
George Palliparampil SDB(Miao)
George Rajendran Kuttinadar, SDB(Thuckalay)
Gerald Almeida(Jabalpur)
Gerald Isaac Lobo(Udupi)
Gerald John Mathias(Lucknow)
Godfrey de Rozario SJ(Baroda)
Henry D' Souza(Bellary)
Ignatius D' Souza(Bareilly)
Ignatius Loyola Mascarenhas(Simla - Chandigarh)
Ivan Pereira(Jammu - Srinagar )
Jacob Manathodath(Palghat)
Jacob Barnabas, OIC(Gurgaon)
James Anaparambil(Alleppey)
James Athikalam(Sagar)
James Thoppil(Kohima )
Jaya Rao Polimera(Eluru)
Jebamalai Susaimanickam(Sivagangai )
Jerome Dhas Varuvel, SDB(Kuzhithurai)
John Barwa, SVD(Cuttack - Bhubaneshwar )
John Moolachira(Guwahati )
John Nellikunnel(Idukki)
John Thomas Kattrukudiyil(Itanagar)
John Vadakel CMI(Bijnor)
Joji Govindu(Nalgonda)
Jojo Anand(Hazaribagh)
Jose Chittooparambil CMI(Rajkot)
Jose Porunnedom(Mananthavady)
Joseph (Joy) Kalathiparambil(Verapoly )
Joseph Aind SDB(Dibrugarh )
Joseph Arumachadath(Bhadravati)
Joseph Kallarangatt(Palai)
Joseph Karikassery(Kottapuram)
Joseph Kariyil(Cochin )
Joseph Kodakallil(Satna)
Joseph Kollamparampil(Jagdalpur)
Joseph Thomas(Bathery)
Joseph Perumthottam(Changanacherry )
Joseph Raja Rao Thelangathoti,SMM(Vijayawada)
Joseph Suren Gomes(Krishnagar)
Joshua Ignathios(Mavelikara)
Jude Gerald Paulraj A(Palayamkottai)
Julius Marandi(Dumka )
K A William(Mysore)
Kishor KuKujur(Rourkela )
Kuriakose Bharanikulangara(Faridabad)
Kurian Valiakandathil(Bhagalpur)
Lawrence Mukkuzhy(Belthangady)
Lawrence Pius Dorairaj(Dharmapuri)
Leo Cornelio SVD(Bhopal)
Lourdunada Daniel(Nashik)
Lumen Monteiro CSC(Agartala)
George Cardinal Alencherry(Ernakulam-Angamaly)
Sebastian Pozhliparampil(HOSUR)
Maria Calist Soosa Pakiam(Trivandrum (Latin))
Mathew Anikuzhikattil(Idukki)
Mathew Arackal(Kanjirapally)
Mathew Moolakkatt OSB(Kottayam  )
Michael Akasius Toppo(Tezpur)
Moses Doraboina Prakasam(Nellore)
Nazarene Soosai(Kottar)
Niranjan Sualsingh(Sambalpur)
Oswald Cardinal Gracias(Bombay )
Oswald Lewis(Jaipur)
P Thomas Paulsamy(Dindigul)
Patras Minj SJ(Ambikapur)
Paul Alappatt(Ramanathapuram)
Paul Alois Lakra(Gumla)
Paul Anthony Mullassery(Quilon)
Paul Anthony Mullassery(Quilon)
Paul Maipan(Khammam)
Paul Mattekatt(Diphu)
Paul Toppo(Raigarh)
Pauly Kannookadan(Irinjalakuda)
Peter Machado(Bangalore)
Peter Parapullil(Jhansi)
Pius Thomas D’Souza(Ajmer)
Prakash Mallavarapu(Visakhapatnam )
Prasad Gallela(Cuddapah)
RAPHAEL THATTIL(Shamshabad )
Raphy Manjaly(Allahabad)
Remigiose Inchananiyil(Thamarassery)
Rev Alex Vadakumthala(Kannur)
Robert Miranda(Gulbarga)
Salvadore Lobo(Baruipur)
Sarat Chandra Nayak(Berhampur)
Sebastian Kallupura(Buxar)
Sebastian Thekethecheril(Vijayapuram)
Sebastian Vadakel MST(Ujjain )
Sebastianappan Singaroyan(Salem)
Selvister Ponnumuthan(Punalur)
Simon Kaipuram CM(Balasore)
Soundaraj Periyanayagam SDB(Vellore )
Stanley Roman(Quilon)
Stephen Athipozhiyil(Alleppey)
Stephen Lepcha(Darjeeling)
Stephen Rotluanga CSC(Aizawl)
Telesphore P Cardinal Toppo(Ranchi )
Thomas Aquinas(Coimbatore)
Thomas D’Souza(Calcutta )
Thomas Dabre(Poona)
Thomas Elavanal MCBS(Kalyan)
Thomas Ignatius Macwan(Gandhinagar )
Thomas Anthonios, OIC(Khadki)
Thomas Eusebius(Parassala)
Thomas Koorilos(Tiruvalla )
Thomas Pulloppillil(Bongaigaon)
Thomas Thennatt, SAC(Gwalior)
Thomas Thuruthimattam CST(Gorakhpur)
Thomasappa Anthony Swamy(Chikmagalur)
Thumma Bala(Hyderabad )
Udumula Bala(Warangal)
Vacant(Belgaum)
Victor Henry Thakur(Raipur )
Victor Lyngdoh(Jowai)
Vincent Aind(Bagdogra)
Vincent Barwa(Simdega)
Vincent Paulos(Marthandom)
Vincent Samuel(Neyyattinkara)
William D'Souza SJ(Patna )
Yoohanon Chrysostom(Pathanamthitta)
Yvon Ambroise(Tuticorin)